Typeo Warszawa

Amerykańska sieć banków inwestycyjnych JP Morgan potwierdziła, że sfinansuje powstanie Superligi, a kluby-założyciele mają otrzymać na początek 3,1 miliarda funtów (ok 3,5 mld euro) “dotacji infrastrukturalnej” do podziału. Pojawiły się już jednak pierwsze kontrowersje, bo zanosi się na to, że w ramach struktur nowych rozgrywek będą “równi i równiejsi”. Zarówno w kwestiach finansowych, jak i organizacyjnych.[źródło]

Ogłoszenie powstania Superligi wywołało w europejskim futbolu prawdziwe trzęsienie ziemi. Dwanaście czołowych drużyn Starego Kontynentu postanowiło zorganizować swoje rozgrywki, dzięki którym będą mogli zmaksymalizować swoje zyski i uzyskać jeszcze większą konkurencję nad rywalami. Choć o takim pomyśle mówiło się od kilkunastu lat, teraz nie dość, że nabrał realnych kształtów, to jeszcze zostaje wprowadzany w życie.

Jak poinformowała agencja Reutersa holding JP Morgan oficjalnie potwierdził, że zamierza wesprzeć finansowo rozgrywki Superligi. Nieoficjalnie mówi się, że Amerykanie wyłożą na sam początek aż pięć miliardów dolarów, które zostanie podzielone na uczestników, zapewniając im chociażby dopłatę strukturalną, którą mają otrzymać jeszcze przed startem rozgrywek. Ma ona wynosić około 400 milionów dolarów.

Źródło: sport.interia.pl

Reklama Conectum Finanse
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
◦Typeo.pl - platforma typów bukmacherskich, recenzje, analizy, rankingi, typy bukmacherskie
◦Ocena: 4.6/5 z 438 Newsy, typy bukmacherskie, analizy, bonusy.
0
Zależy nam na Twojej opinii. Skomentuj teraz.x
()
x